Historie

1991 - založení TECHO
Jiří Kejval se svým společníkem Martinem Kulíkem jako čerství absolventi vysokého učení technického zakládají značku TECHO, která navrhuje a vyrábí interiérová osvětlení.

1991 - spolupráce s IKEA
Jedním z prvních významných klientů byla Ikea. Zprvu jsme do Ikea dodávali stolní lampy a poté jsme pro tento řetězec navrhli velmi úspěšnou řadu kancelářských doplňků z tahokovu, které se prodávaly po celém světě. Později jsme tuto řadu prodávali sami pod názvem Office Set a prodali jsme více než 5 milionů těchto doplňků.

1993 - TECHO na Slovensku
V reakci na rozdělení Československa jsme založili naši první zahraniční pobočku na Slovensku.

1994 - TECHO vlastní výrobní závod
Před rokem 1994 jsme se přestěhovali z důvodu malé kapacity do nových prostor bývalého Dřevozpracujícího podniku Praha. Tím jsme navázali na tradici výroby nábytku v areálu v pražské Hostivaři, jehož historie sahá až do padesátých let minulého století.

1995 - představení prvního vlastního systému
Tento rok byl velmi důležitým milníkem pro TECHO. Představili jsme náš první stolový systém světové úrovně. Autorem je holandský designér Hans Verboom. Od této chvíle jsme byli schopni konkurovat předním značkám a odstartovali jsme další rozvoj.

1996 - lídr na českém trhu
V roce 1996 jsme poprvé obsadili příčku lídra na českém trhu, což byl velký úspěch vzhledem ke konkurenci. Považujeme to za potvrzení našeho úsilí a strategie.

1997 - TECHO Romania
Po dosažení prvenství na českém trhu jsme začali hledat způsoby, jak přenést naše know-how a úspěch i na ostatní trhy. Pro expanzi jsme si vybrali Rumunsko. Do roka dceřiná společnost zaznamenala neuvěřitelné úspěchy.

1998 - zahraniční kapitál
Po otevření naší pobočky v Rumunsku jsme viděli potenciál značky TECHO, který rozhodl o velké expanzní dráze. Pro takový krok jsme potřebovali strategického investora. Přesvědčili jsme Fleming Asset Management, aby přistoupil na palubu. Během období jejich působení v TECHO změnili dvakrát své jméno - Chase Fleming a pak JP Morgan Fleming.

1999 - TECHO pobočky v Maďarsku, Polsku a Bulharsku
Otevřeli jsme tři nové zahraniční pobočky. Bohužel bulharská pobočka byla zavřena již po prvním roce, neboť trh se ukázal nedostatečně zralý. Polská pobočka vypadala na počátku slibně, ale později špatné výsledky znamenaly její uzavření v roce 2002. TECHO Maďarsko stále obchoduje.

2000 - TECHO ve Spojeném království
V roce 2000 byl ve Velké Británii založen společný podnik mezi Barry Foleym a TECHO, a.s., kdy TECHO mělo 35% podíl v tehdejším Harvard Office Furniture Ltd. Od roku 2002, už jako TECHO UK,  zaznamenalo TECHO pozoruhodný růst a Velká Británie se stává naším největším vývozním trhem.

2002 - lídrem na slovenském trhu
10 let po založení se stala dceřiná společnost TECHO s.r.o. nesporným lídrem na slovenském trhu.

2005 - TECHO součástí skupiny Royal Ahrend N.V.
Po několika letech úspěšného obchodního partnerství a po roce vyjednávání Ahrend získal 75% podíl ve společnosti TECHO, a.s. To znamenalo novou fázi ve vývoji společnosti a zvýšení růstu / potenciálního zisku.

2007 - rozšíření plánu
Ambiciózní plán vybudovat z TECHO nejsilnějšího hráče na trhu kancelářským nábytkem ve střední a východní Evropě a spolu s Ahrendem se stát nejlepším poskytovatelem komplexních řešení a služeb v oblasti vybavování komerčních interiérů v Evropě jako celku.

2008 - expanze TECHO do Gruzie, Chorvatska a Rakouska
Expanze do zahraničí společně s klíčovými zákazníky je součástí naší dlouhodobé strategie. Impuls pro založení poboček v Chorvatsku a Rakousku vzešel ze spolupráce s rakouskou bankovní skupinou Erste Group. Pobočka v Rakousku  TECHO GmbH  vznikla na vysoce konkurenčním trhu, stejně jako před lety pobočka ve Velké Británii. TECHO Adria se nezaměřuje pouze na Chorvatsko, ale na celé území bývalé Jugoslávie, odtud Adria. Otevření pobočky v Gruzii doprovázel konflikt mezi Ruskem a Gruzíí během realizace zakázky pro největší gruzínskou retailovou banku Bank of Georgia. TECHO Georgia bude pokračovat v práci na získání dalších zakázek v Gruzii.

2010 - Interier Říčany součástí skupiny TECHO
Převzetí české společnosti Interier Říčany pro nás znamená posílení našeho postavení v regionu CEE a dále obohacení portfolia našich výrobků o nový segment kancelářského nábytku

2011 - působení na trzích Ukrajiny a FSU

2012 - prvenství mezi výrobci kancelářského nábytku v zavedení nejmodernější laserové výrobní technologie
TECHO potvrzuje dominantní postavení na trhu a jako první výrobce kancelářského nábytku ve střední a východní Evropě zavádí do výroby nejmodernější laserovou technologii na úpravu nábytkových hran. Jejím zavedením se TECHO plně přihlásilo ke svému odkazu ekologicky odpovědné společnosti, protože laserová výroba se obejde bez lepidel a dalších chemikálií. Toto zařízení je schopno nanášet hrany s přesností, která byla v segmentu kancelářského nábytku dosud nevídaná. Výsledný produkt postrádá jakékoli viditelné spáry, a proto je mimořádně estetický. Díky této technologii je spoj maximálně voděvzdorný a nedochází k pronikání vlhkosti k základní desce. Výsledkem je hrana té nejvyšší kvality.

2013 - segment Key accounts roste
Jsme i nadále zaměřeni na klíčové zákazníky jako hlavní obchodní segment. TECHO v roce 2013 potvrdilo svou vynikající pověst s klíčovými zákazníky, kdy KA tvořili třetinu celkového obratu TECHO Group, i když se toto procento mění napříč jednotlivými trhy. Se 17 klíčovými klienty se řadíme do první trojky v Evropě.

I v příštích letech očekáváme rostoucí tren KA prodejů jako podílu z celkových tržeb.

2014 - Skupina TECHO dosáhla v roce 2013 historicky rekordního obratu, export tvořil 75% tržeb
Podařilo se nám dosáhnout historicky nejvyššího obratu v celkové výši 1,7 miliardy Kč, což je o 46% více než v roce 2011. Podíl tržeb realizovaných v zahraničí vzrostl o třetinu na 75%. Ziskovost skupiny dosáhla 7%.